Dzień Otwarty w Szkole
Zapraszamy do Dwójki! Już w sobotę 5 marca Dzień Otwarty Szkoły dla dzieci i rodziców.
Zapraszamy do Dwójki! Już w sobotę 5 marca Dzień Otwarty Szkoły dla dzieci i rodziców.
Rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły będą w dniach 7, 8 i 9 marca 2016 r.
W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne odbywają się w szkole na sali gimnastycznej. Uczniowie schodzą na salę pod opieką nauczycieli, którzy mają w tym czasie z nimi lekcje. Uczniowie, którzy nie uczestniczą w rekolekcjach, przebywają na tej godzinie w świetlicy szkolnej.
Poniedziałek – 7 marca
Wtorek – 8 marca
Środa – 9 marca
W czasie rekolekcji nie ma kartkówek i sprawdzianów.
PODSTAWOWE INFORMACJE O SPRAWDZIANIE
1. Sprawdzian jest przeprowadzany na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz sprawdza, w jakim stopniu zdający spełnia te wymagania.
2. Sprawdzian jest przeprowadzany:
3. Do sprawdzianu w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który:
4. Sprawdzian jest przeprowadzany w formie pisemnej.
5. Sprawdzian składa się z dwóch części i obejmuje: a. w części pierwszej – wiadomości i umiejętności z języka polskiego oraz z matematyki, w tym wykorzystanie wiadomości i umiejętności z tych przedmiotów w zadaniach osadzonych w kontekście historycznym lub przyrodniczym b. w części drugiej – wiadomości i umiejętności z języka obcego nowożytnego. 6. Sprawdzian jest przeprowadzany w jednym dniu i trwa
W przypadku dostosowania warunków lub formy przeprowadzania sprawdzianu czas trwania ulega przedłużeniu:
Część pierwsza sprawdzianu rozpoczyna się o godz. 9.00 i trwa do godz. 10.20 (do 11.00 – w przypadku dostosowania warunków), natomiast część druga rozpoczyna się o godz. 11.45 i trwa do godz. 12.30 (do 12.55 – w przypadku dostosowania warunków).
Między obydwiema częściami jest przerwa przeznaczona na odpoczynek, podczas której uczniowie nie mogą opuszczać budynku szkolnego.
7. W części pierwszej zeszyt zadań egzaminacyjnych zawiera zadania z języka polskiego i matematyki. Na końcu zeszytu zadań egzaminacyjnych znajduje się 1 wspólna karta odpowiedzi dla języka polskiego i matematyki. W części drugiej zeszyt zadań egzaminacyjnych zawiera zadania z języka obcego. Na końcu zeszytu zadań egzaminacyjnych znajduje się 1 karta odpowiedzi.
PRZEBIEG SPRAWDZIANU
1. W dniu, w którym odbywa się sprawdzian, uczniowie przychodzą do szkoły o godz. 8.30. Każdy uczeń powinien mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. ważną legitymację szkolną) i okazać go, jeśli zostanie o to poproszony.
2. O godz. 8.40 uczniowie zaczynają wchodzić do sali pojedynczo według listy. Lista uczniów piszących w danej sali jest wywieszona na drzwiach. Przed wejściem uczniowie losują numer stolika, przy którym będą pisać sprawdzian. Pierwsza i druga część sprawdzianu odbywa się w tej samej sali.
3. Po rozdaniu zdającym arkuszy egzaminacyjnych uczniowie spóźnieni nie zostają wpuszczeni do sali egzaminacyjnej. W uzasadnionych przypadkach, jednak nie później niż po zakończeniu czynności organizacyjnych, decyzję o wpuszczeniu do sali egzaminacyjnej ucznia spóźnionego podejmuje przewodniczący zespołu nadzorującego, ale zdający kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym o czasie zapisanym na tablicy.
4. Do sali egzaminacyjnej uczniowie mogą wnieść jedynie. a. na część pierwszą – pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, ołówek przeznaczony jedynie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz b. na część drugą – pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem. Na sprawdzianie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
5. Zdający mogą również wnieść do sali egzaminacyjnej małą butelkę wody. Podczas pracy z arkuszem egzaminacyjnym butelka powinna stać na podłodze przy nodze stolika, aby uczeń przypadkowo nie zalał materiałów egzaminacyjnych.
6. Uczeń, który jest chory, może korzystać w czasie trwania sprawdzianu ze sprzętu medycznego i leków koniecznych ze względu na chorobę, pod warunkiem że taka konieczność została zgłoszona przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego przed rozpoczęciem sprawdzianu.
7. Arkusze egzaminacyjne rozdaje się zdającym o godzinie 9.00 – pierwszą część sprawdzianu i o godzinie 11.45 – druga część sprawdzianu.
8. Po otrzymaniu właściwego arkusza na polecenie przewodniczącego zespołu nadzorującego zdający ma obowiązek:
9. Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań liczy się od momentu zapisania na tablicy godziny rozpoczęcia pracy. W przypadku części drugiej sprawdzianu bezpośrednio po zapisaniu czasu rozpoczęcia i zakończenia rozwiązania zadań odtworzone zostaje nagranie z płyty CD.
10. Zdający zaznacza odpowiedzi do zadań zamkniętych na karcie odpowiedzi (nie dotyczy to uczniów korzystających z arkuszy dostosowanych oraz uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się), a rozwiązania zadań otwartych w miejscu na to przeznaczonym.
11. W przypadku zadań zamkniętych uczeń wybiera tylko jedną z odpowiedzi i tę odpowiedź zaznacza na karcie odpowiedzi zamalowując kwadracik (przy danym numerze zadania). Jeśli uczeń zmieni zdanie – błędne zaznaczenie otacza kółkiem i zaznacza inną odpowiedź. Ostatnia strona arkusza to brudnopis i nie jest ona sprawdzana przez egzaminatorów.
12. W czasie pracy z arkuszem egzaminacyjnym zdający pracuje samodzielnie i nie zakłóca przebiegu sprawdzianu, a w szczególności:
13. W przypadku:
przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego przerywa danemu uczniowi pracę z danym arkuszem egzaminacyjnym, unieważnia mu odpowiednią część sprawdzianu i nakazuje opuszczenie sali egzaminacyjnej, co odnotowuje w protokole przeprowadzenia sprawdzianu.
14. Na 10 minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem egzaminacyjnym przewodniczący zespołu nadzorującego przypomina zdającym o konieczności zaznaczenia odpowiedzi na karcie odpowiedzi (obowiązek ten nie dotyczy uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, oraz korzystających z arkuszy w formie dostosowanej do niepełnosprawności).
15. Zdający, który ukończył pracę przed wyznaczonym czasem, zgłasza to przewodniczącemu zespołu nadzorującego przez podniesienie ręki i zamyka swój arkusz egzaminacyjny. Przewodniczący lub członek zespołu nadzorującego sprawdza poprawność kodowania i kompletność arkusza i odbiera go. Po otrzymaniu pozwolenia na opuszczenie sali uczeń wychodzi, nie zakłócając pracy pozostałym piszącym.
16. Po upływie czasu przeznaczonego na rozwiązywanie zadań uczniowie, którzy przenoszą odpowiedzi na kartę, mają 5 dodatkowych minut, żeby sprawdzić poprawność wykonania tej czynności. Ten czas nie może być wykorzystany na rozwiązywanie zadań, a wyłącznie na weryfikację poprawności przeniesienia rozwiązań na kartę odpowiedzi. Po upływie 5 minut zdający kończą pracę z arkuszem egzaminacyjnym i stosują się do poleceń przewodniczącego zespołu nadzorującego. Zdający, którzy nie zdążyli przenieść odpowiedzi na kartę odpowiedzi, zgłaszają ten fakt nauczycielowi.
17. Druga część sprawdzianu rozpoczyna się w tym samym dniu po przerwie i przebiega zgodnie z zasadami obowiązującymi w części pierwszej sprawdzianu. Do przeprowadzenia części drugiej sprawdzianu wykorzystuje się również płytę CD do sprawdzenia umiejętności rozumienia ze słuchu. Na płycie znajdują się dwukrotnie nagrane teksty, polecenia i przerwy na wykonanie zadań.
INFORMACJE DODATKOWE
1. Wyniki sprawdzianu uczniowie poznają 27 maja 2016 r., a zaświadczenia o szczegółowych wynikach sprawdzianu otrzymają 24 czerwca 2016 r.
2. Uczeń lub jego rodzice mają prawo wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej tego ucznia, w miejscu i czasie wskazanym przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, w terminie 6 miesięcy od dnia przekazania informacji o szczegółowych wynikach sprawdzianu.
3. Na stronie internetowej CKE (www.cke.edu.pl, w zakładce poświęconej sprawdzianowi) dostępne są:
4. Na stronie internetowej CKE (w zakładce poświęconej sprawdzianowi) oraz na kanale YouTube CKE (https://www.youtube.com/user/ckeedupl) dostępne są filmy dotyczące:
Dostepność