„Święta na świecie” – książka, w której znajdziecie przeogromną porcję bożonarodzeniowych ciekawostek z przeróżnych zakątków naszego globu. Przyjrzycie się świątecznym harmonogramom, tradycyjnym potrawom i bożonarodzeniowym zwyczajom, które towarzyszą mieszkańcom 24 państw. Sprawdzicie, kto podrzuca dzieciom podarunki, jakie dekoracje pojawiają się w domach tuż przed Wigilią i jak „Wesołych Świąt” życzą sobie ludzie w różnych miejscach na świecie. Na końcu autorka zaś przygotowała coś, co jest jak wisienka na torcie. Na ostatnich stronach książki znajdziecie kilka słów, poświęconych świętom w innych religiach. Sprawdzicie jakie dni celebrują wyznawcy islamu, hinduizmu, buddyzmu i judaizmu. Przyjrzycie się ich tradycjom i wierzeniom.
„Zagadka złodzieja świąt” – to bardzo wzruszająca opowieść o dojrzewaniu, i o tym, jak trudno pogodzić się ze zmianami. To historia o tęsknocie za tym co było, i lęku przed tym, co będzie. To także piękna książka o tym, iż nie zawsze więzy krwi są tym, co łączy rodzinę oraz o tym, że rozmowa jest dobrym lekarstwem na wszystko, także na głęboko skrywany żal czy obawę przed wpuszczeniem do serca odrobiny nowej miłości! Wszystko zaś jest połączeniem niezwykle przyjaznej i pełnej emocji narracji oraz naprawdę miłej dla oka warstwy graficznej, gdzie pełne kolorów i ciepła akwarelowe ilustracje otulają czytelnika niczym puszysty koc. Naprawdę warto sięgnąć po tę opowieść, jest to książka, która połączy pokolenia.
„Niezwykłe drzewko” to bardzo ciepła opowieść o tęsknocie, a także o radości przeżywania świąt z najbliższymi. Mały Rysiek, który w spotkanym przypadkiem panu Józefie odnajduje przyjaciela, bardzo tęskni za tatą. Chłopiec nie może się pogodzić z tym, że tata nie spędzi z nim świąt. Złość, rozgoryczenie i poczucie niesprawiedliwości odbierają mu całą radość z oczekiwania na Boże Narodzenie. Nawet pisanie listów do Mikołaja nie ma dla Rysia większego sensu. W końcu to, czego pragnie, nie może zostać zapakowane w ozdobny papier! O dziwo, w rozmowie z panem Józefem chłopiec znajdzie ukojenie, a dzięki pięknej gawędzie starszego pana przeniesie się wprost na wieś, gdzie Józek, wtedy zupełnie jeszcze mały, również za kimś bardzo mocno tęsknił…
„Ulica świętych Mikołajów” – to wspaniała opowieść o tym, co w Bożym Narodzeniu jest najpiękniejsze. Jest to historia chłopca, który znalazł w świątecznych przygotowaniach pocieszenie, ale nie tylko! Przygoda Stasia pokaże małym czytelnikom, że każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem! Drobne gesty, umiejętność dostrzeżenia drugiego człowieka, zerwanie z obojętnością i wyciągnięcie ręki, by nikt w święta nie był sam – czy to nie jest właśnie esencja Bożego Narodzenia? Julita Pasikowska-Klica stworzyła naprawdę cudowną opowieść, pełną emocji, empatii i ciepła, która otula jak puszysty koc i rozgrzewa jak kubek najsłodszego kakao.
„Mruczęty. Kot Mikołaja” – to krótka opowieść, pisana wierszem, który w tłumaczeniu Barbary Supeł brzmi po prostu świetnie. Cudne rymy i świetny rytm sprawiają, że jest to książka idealna, do głośnego czytania. Sama fabuła jest niezwykle dynamiczna, co wspaniale podkreślają ilustracje, pełne akcji, emocji i naprawdę mnóstwa świątecznych drobiazgów. Niezwykła przygoda Mruczętego nie tylko będzie gwarancją świetnej rozrywki, ale także roztoczy wokół radosną atmosferę. Zaś samo zakończenie ubawi małych czytelników do łez!
„Wesołych świąt, Gus” – to przezabawna historia o tym, że w towarzystwie przyjaciół zdecydowanie łatwiej jest znaleźć szczęście. To także świetna opowieść inspirująca do tego, by otwarcie rozmawiać o tym, czego nie lubimy! W końcu czy nie jest tak, że czasem wystarczy przegadać pewne problemy, by znaleźć dobre wyjście z trudnej sytuacji? Przygoda Gusa będzie doskonałym przykładem tego, że jeśli pewne rodzinne bożonarodzeniowe zwyczaje uwierają nas jak za ciasne buty, może warto, tak jak Gus, znaleźć takie, które są przyjemne dla wszystkich?
„Magiczny sklep z prezentami” – Opowieść o Bartku i niezwykłym sklepie, pełnym nietypowych, a jednocześnie jakże pięknych podarunków, jest po prostu cudna. Ta prosta, a jednocześnie jakże głęboka i esencjonalna w treści historia kryje w sobie niezwykle uniwersalną prawdę! Otóż obserwując przygodę Bartka dzieci zobaczą, iż prawdziwe prezenty tak naprawdę kryją się nie w ozdobnych torebkach i kolorowych pakunkach, a w naszych sercach. Tak, zdecydowanie te najcudowniejsze podarunki nie są ani kosztowne, ani wielkie. Maudie Powell-Tuck stworzyła książkę, w której za pomocą pełnej magii przenośni świetnie to dzieciom wytłumaczy.
„Mikołajkowa przygoda” – to nie tylko świąteczna opowieść pełna wrażeń, ale także historia, którą w pewien sposób współtworzą młodzi odbiorcy. Spróbujcie sobie wyobrazić, że cała magia mikołajkowej nocy nagle staje pod znakiem zapytania. Nie wiadomo, czy Mikołaj w ogóle do Was trafi! Sypie gęsty śnieg, nic nie idzie po Waszej myśli, a większość Waszych starań komplikują nieszczęśliwe zbiegi okoliczności. Coś nie działa, w sklepie brakuje towaru, a telefon się rozładował. Co zrobić, by Mikołaj trafił do Waszego domu? Gdzie szukać choinkowych lampek? Czytajcie, decydujcie i bawcie się fabułą. Przede wszystkim jednak pamiętajcie, że w Mikołajki, podobnie jak w czasie Bożego Narodzenia, można liczyć na małe cuda.